۱۰ مورد از مزایای تبلیغات گوگل ادز | تیوبرزپی

مزایای تبلیغات گوگل ادز

فهرست مطالب

کنجکاوید مزایای تبلیغات گوگل ادز را بدانید! سخت است دنیایی را تصور کنیم که گوگل در آن حضور ندارد. هر بار که در اینترنت موردی را جستجو می‌کنیم، گوگل است که همه جواب‌ها را به ما می‌دهد. خدمات این کمپانی از گوشی‌های موبایل گرفته تا ابزارهای هوش مصنوعی تقریبا در همه جای اینترنت به چشم می‌خورد. بنابراین می‌توانیم از هم‌اکنون درباره مزایای تبلیغات در گوگل مطمئن باشیم. در مقاله امروز قصد داریم تا مهم‌ترین این مزایا را با یکدیگر مرور کنیم.

مزایای تبلیغات گوگل ادز

مزایای تبلیغات گوگل ادز چیست؟

حتما برای شما هم پیش آمده است که پس از جستجو در گوگل، کلمه Sponsored را در کنار برخی نتایج ببینید؛ این موارد همان آگهی‌های گوگل ادز هستند. قبلا در مقاله گوگل ادز چیست، انواع تبلیغات گوگل و کاربرد آن‌ها را توضیح داده بودیم که می‌توانید برای شناخت این پلتفرم به آن مراجعه کنید.

هدف اصلی گوگل ادز این است تا کسب‌وکارها بتوانند به مخاطب هدف دسترسی پیدا کنند، ترافیک هدفمند وب سایت آن‌ها بالا رود و در نهایت فروششان افزایش پیدا کند.

مزایای تبلیغات در گوگل برای کسب‌وکارها و تبلیغ‌کنندگان با هدف ارتقای کالاها، خدمات و وب‌سایت‌ها عبارت است از:

۱. مزایای تبلیغات گوگل ادز: هدفمندی

یکی از مزایای تبلیغات گوگل ادز این است که می‌توانید کلمات کلیدی، موقعیت جغرافیایی، سن، جنسیت، دستگاه کاربر و حتی زمان نمایش آگهی را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که به مخاطبان علاقمند دسترسی پیدا می‌کنید؛ افرادی که به احتمال بسیار زیاد مشتری شما خواهند شد و کالا یا خدماتتان را خریداری خواهند کرد.

این هدفمندی یکی از منحصربه‌فردترین مزایای تبلیغات در گوگل است که در تبلیغات سنتی امکان‌پذیر نیست. بیلبوردها و آگهی‌های تلویزیون ممکن است بتوانند برند شما را به مخاطبان نمایش دهد اما بسیاری افراد نامرتبط هم آگهی‌ها را می‌بینند که هرگز از محصولات و خدمات شما استفاده نخواهند کرد.

 

۲. دقت بالای ارزیابی: شناخت دقیق مخاطبان

گوگل ادز جزییات مربوط به تبلیغات را در اختیار شما قرار می‌دهد و می‌توانید بدانید چه افرادی روی آگهی کلیک کرده‌اند، خرید انجام داده‌اند و به دنبال کسب‌وکارهای مشابه شما هستند؛ در نتیجه به گزارش کاملی از روند تبلیغ دسترسی پیدا می‌کنید.

شناخت دقیق مخاطبان از خالص‌ترین مزایای تبلیغات گوگل ادز است؛ زیرا این آمارها و اطلاعات به شما کمک می‌کند تا بازدهی کمپین‌های تبلیغاتی را ارزیابی و آگاهانه‌تر تصمیم‌گیری کنید.

 مزایای تبلیغات گوگل ادز

۳. نتایج سریع: محبوب‌ترین مزایای تبلیغات گوگل ادز برای برندسازی کسب‌وکارهای جدید یا محصولات تازه

برخلاف سایر روش‌های بازاریابی، یکی از محبوب‌ترین مزایای تبلیغات گوگل ادز دستیابی سریع به نتیجه است.

از لحظه‌ای که اکانت گوگل ادز را می‌سازید تا لحظه‌ای که اولین محصول یا خدمات را به فروش می‌رسانید، شاید فقط چند ساعت زمان ببرد!

البته بدین معنا نیست که همه کمپین‌ها فوری به فروش منتهی می‌شوند اما قطعا این پتانسیل را دارند، مخصوصا اگر تمامی سیاست‌ها را به درستی و با کمک کارشناس این حوزه دنبال کنید.

حتی چند روز پس از راه‌اندازی کمپین می‌توانید به نتایج نگاه کنید و تنظیمات آن را برای بازدهی بهتر تغییر دهید.

ارتباط میان فاز یادگیری و جالب‌ترین مزایای تبلیغات گوگل ادز

خاطر نشان می‌شود که گوگل پیشنهاد می‌کند که کمپین را در فاز یادگیری به حال خود رها کنید. فاز یادگیری یعنی مدت زمانی که گوگل ادز در حال جمع‌آوری داده است تا بعدا برای رسیدن به بیشترین بازدهی ممکن ویرایش شود.

البته حتی با در‌نظر‌گرفتن فاز یادگیری، روند مشاهده نتایج نسبتا سریع است. به ویژه زمانی که آن را با سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) مقایسه کنید که هفته‌ها و ماه‌ها زمان می‌برد.

البته به این معنا نیست که سئو را نادیده بگیرید اما لازم است تا استراتژی سئو و گوگل ادز را همزمان در نظر داشته باشید تا هم در بلندمدت و هم در کوتاه‌مدت به نتیجه دلخواه برسید. روش‌های دیجیتال مارکتینگ هیچ‌وقت پایان ندارند.

 مزایای تبلیغات گوگل ادز

۴. مدیریت قیمت: مزایای تبلیغات گوگل ادز حتی برای کسب‌وکارهایی با بودجه پایین تبلیغات

می‌توانید بودجه مشخصی برای راه‌اندازی کمپین‌های PPC یا پرداخت به ازای هر کلیک (Pay Per Click) در نظر بگیرید و فقط زمانی هزینه کنید که کاربری روی آگهی شما کلیک کند.

این ویژگی مدیریت هزینه‌های تبلیغات را ساده‌تر می‌کند؛ در نتیجه از بازگشت سرمایه مطمئن خواهید بود.

چنین قابلیتی برای بودجه‌های تبلیغاتی پایین‌تر مناسب و از بهترین مزایای تبلیغات گوگل ادز به شمار می‌رود. مدیریت دقیق بودجه کمپین، این امکان را فراهم می‌کند تا روی کلیدواژه‌های مشخص تمرکز و رویکرد مزایده‌ای متناسب با اولویت‌های کسب‌وکارتان را انتخاب کنید. به عبارت دیگر، برای گرفتن کلیک و بازدید سایت، خرید کالا یا رزرو خدمات و … هزینه کنید.

حتی می‌توانید مبلغی را برای تبلیغات روزانه هر کمپین در نظر بگیرید، یعنی مطمئن باشید که همزمان که هزینه‌ها بالاتر نمی‌رود، بیشترین بازدهی را دریافت خواهید کرد.

ضمنا این انتخاب را دارید که هر زمان خواستید، کمپین را متوقف کنید. چه زمانی که می‌خواهید هزینه‌ها از انتظارات بیشتر نشود، چه وقتی که لازم است آگهی را تغییر دهید.

۵. مزایای تبلیغات گوگل ادز: انعطاف‌پذیری

می‌توانید کمپین‌ها را در لحظه ویرایش کنید. کلمات کلیدی، تنظیمات مربوط به مخاطبان آگهی و متن آگهی را تغییر دهید.

وقتی برای بازاریابی از متخصصان کمک بگیرید که نسبت به تبلیغات آگاه هستند، انعطاف‌پذیری کمپین‌های گوگل ادز برگ برنده شما خواهد بود زیرا که می‌تواند بازدهی را به میزان چشمگیری بهبود دهد.

 مزایای تبلیغات گوگل ادز

۶. دسترسی گسترده‌تر به مخاطبان

گوگل محبوب‌ترین موتور جستجو در جهان است و گوگل ادز به طیف گسترده‌ای از مخاطبان دسترسی دارد که مشتریان بالقوه کسب‌وکارها هستند.

با بالغ بر ۹۰ درصد سهم بازار و ۴/۳ میلیارد کاربر از سراسر جهان، مزایای تبلیغات گوگل برای کسب‌وکارهای گوناگون در ابعاد مختلف مسئله‌ای بدیهی محسوب می‌شود.

تصور کنید که حتی اگر قطره‌ای از این اقیانوس به مشتریان شما تبدیل شوند، کسب‌وکار شما تا چه اندازه پیشرفت خواهد کرد.

 مزایای تبلیغات گوگل ادز

۷. فرمت‌های متنوع آگهی از مزایای تبلیغ گوگل ادوردز

گوگل ادز فرمت‌های متنوعی برای هر یک از انواع تبلیغات ارائه می‌دهد تا بتوانید به شیوه‌های مختلف درباره کالاها یا خدمات اطلاع‌رسانی کنید.

تهیه محتوای متنوع برای برندها مفید است. چون افراد مختلف به انواع تبلیغات واکنش‌های متفاوتی نشان می‌دهند.

 مزایای تبلیغات گوگل ادز

۸. تبلیغات بر اساس موقعیت جغرافیایی برای کسب‌وکارهای محلی

شاید کسب و کار شما محلی است و بخواهید افرادی تبلیغات شما را ببینند که می‌توانند حضوری مراجعه کنند. یکی از مزایای تبلیغات گوگل ادز این است که حتی این قابلیت را هم دارد.

 مزایای تبلیغات گوگل ادز

۹. تبلیغات بر اساس کلمات کلیدی برای تصاحب جستجوی کاربران

یکی از مزایای تبلیغات گوگل ادز این است که می‌تواند بر اساس کلماتی نمایش داده شود که کاربران در اینترنت جستجو می‌کنند. در نتیجه مطمئن می‌شوید که آگهی‌ها را افرادی مشاهده می‌کنند که در حال حاضر به دنبال کالا یا خدمات شما هستند. برای مثال اگر کاربر عبارت بهترین کلاس مکالمه زبان فرانسه در شیراز را جستجو کند، آگهی موسسه شما نمایش داده می‌شود که با همین کلیدواژه‌ها ذخیره شده است.

۱۰. بازاریابی مجدد از مزایای تبلیغات گوگل ادز: احیای مشتریان سابق

هدف‌گیری دوباره بازدیدکنندگان پیشین وب‌سایت از مزایای تبلیغات گوگل ادز به شمار می‌رود. در واقع می‌توانید نظر مشتریان بالقوه را دوباره جلب کنید و فروش را از این طریق افزایش دهید.

کافی است تا نام برند شما مدام جلوی چشم مشتریان باشد تا هنگام خرید از میان همه رقبا شما را انتخاب کنند.

سخن پایانی: با تیوبرز‌پی از همه مزایای تبلیغات گوگل ادز بهره‌مند شوید

گوگل ادز پلتفرم تبلیغاتی قدرتمندی است که می‌تواند در دستیابی به مخاطبان هدف، افزایش ترافیک و رسیدن به اهداف بازاریابی به کسب‌وکارها کمک کند.

ما در تیوبرزپی راه‌اندازی و مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی کسب‌وکارهای مختلف را بر عهده می‌گیریم. متخصصان گوگل ادز در تیوبرزپی استراتژی‌های بسیار کارآمدی را متناسب با برندها در نظر می‌گیرند.

اگر قصد دارید تا شما هم از مزایای تبلیغات گوگل ادز بهره‌مند شوید، همین حالا اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق چت آنلاین با کارشناسان پشتیبانی تیوبرزپی تماس بگیرید.

پرسش‌های پرتکرار مزایای تبلیغات گوگل ادز

۱. هدفمندترین روش تبلیغات در گوگل ادز کدام است؟

به نوع کسب و کار شما بستگی دارد.  گزینه‌های گوناگونی مانند کمپین بر اساس کلمات کلیدی، علاقه‌مندی، و بازخورد مخاطبان در دسترس است.

۲. چگونه می‌توانیم کمپین‌های تبلیغاتی با بودجه کم در گوگل ادز راه‌اندازی کرد؟

می‌توانید از بودجه روزانه برای هر کمپین استفاده کنید.

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0:00
0:00