آموزش نحوه برداشت پول از یوتیوب در ایران با ۵ گام | تیوبرزپی

دریافت پول از یوتیوب در ایران

فهرست مطالب

یکی از خوانندگان مجله تیوبرزپی تجربه خود از نحوه برداشت پول از یوتیوب در ایران را برای تیم تحریریه تعریف کرد که خواندنش خالی از لطف نیست. او برایمان چنین تعریف کرد: «توانستم با انتشار ویدیوهای آموزشی در یوتیوب، کانالی بسیار موفق داشته باشم. من که پس از دو سال تلاش بی‌وقفه قصد داشتم تا ماحصل زحماتم برای مانیتایز کانال یوتیوب را برداشت کنم، با پیشامد تلخی روبه‌رو شدم. شماره حساب بانکی دوستم را که ساکن استرالیاست در گوگل ادسنس وارد کرده بودم اما…».

متاسفانه با اعمال مالیات بر درآمد بیش از نیمی از درآمد او نصیب دولت استرالیا شد! از این رو مقاله امروز تیوبرزپی را به آموزش نحوه برداشت پول از یوتیوب در ایران اختصاص دادیم تا تجربه ناخوشایند دوست عزیزمان برای شما تکرار نشود. پس با ما همراه باشید.

آموزش نحوه برداشت پول از یوتیوب در ایران

کسب درآمد از طریق یوتیوب به روشی محبوب در سراسر جهان، از جمله ایران، تبدیل شده است. با توجه به این‌که بانکداری بین‌الملل از بانک‌های جمهوری اسلامی پشتیبانی نمی‌کند، یوتیوبرهای ایرانی نمی‌توانند برای برداشت پول از AdSense استفاده کنند.

با وجود این چالش، راه‌های دیگری برای برداشت پول از یوتیوب در ایران وجود دارد.

مراحل نحوه برداشت پول از یوتیوب در ایران

مراحل برداشت پول از یوتیوب در ایران به این ترتیب است:

نحوه برداشت پول از یوتیوب در ایران

مرحله ۱. شرایط لازم برای درآمدزایی از یوتیوب را بررسی کنید

 • حداقل ۱،۰۰۰ سابسکرایبر
 • حداقل ۴،۰۰۰ ساعت واچ‌تایم در ۱۲ ماه گذشته
 • انتشار حداقل سه ویدیو عمومی در در ۹۰ روز گذشته

جزئیات بیشتر مرحله اول را در مقاله نحوه فعال سازی کسب درآمد از یوتیوب بخوانید.

نحوه برداشت پول از یوتیوب در ایران

مرحله ۲. روشی جایگزین برای دریافت پول انتخاب کنید

 • همکاری با برندها: برای تبلیغ محصولات یا خدمات برندها در ویدیوهای خود در ازای دریافت دستمزد همکاری کنید.
 • بازاریابی وابسته یا همکاری در فروش: محصولات یا خدمات دیگران را در ویدیوهای خود تبلیغ کنید و بابت فروش از طریق لینک‌های وابسته شما کمیسیون بگیرید.
 • فروش کالا: محصولات خود را مانند تیشرت، لیوان و … با برند کانال خود بفروشید.
 • حمایت مالی: از طرفداران خود بخواهید از طریق پلتفرم‌هایی به شما کمک مالی کنند.

مرحله ۳. حساب بانکی یا واسطه معتبر انتخاب کنید

 • می‌توانید از یک دوست یا خویشاوند در خارج از کشور بخواهید که حساب بانکی خود را به شما قرض دهد. اما پیامدهای آن را در بالا خواندید.
 • با یک شرکت MCN معتبر همکاری کنید که خدمات نقد کردن درامد یوتیوب را ارائه می‌دهد.

مرحله ۴. اطلاعات واسطه خود را به یوتیوب ارائه دهید

 • به حساب YouTube Partner Program یا طرح پارتنر یوتیوب وارد شوید.
 • روی نوار Settings و سپس Payment info کلیک کنید.
 • اطلاعات مربوط به حساب بانکی واسطه را وارد کنید.

مرحله ۵. منتظر بمانید تا پول شما پرداخت شود

یوتیوب معمولاً ۴۵ روز پس از رسیدن به حداقل درآمد پرداختی (معمولا ۱۰۰ دلار) پول شما را پرداخت می‌کند. خواندن مقاله تعرفه درآمد از یوتیوب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

نحوه برداشت پول از یوتیوب در ایران
دریافت پول از یوتیوب در ایران

مزایای شرکت‌های MCN برای دریافت پول از یوتیوب در ایران

همان‌طور که می‌دانید بانکداری بین‌الملل از حساب‌های بانکی در ایران پشتیبانی نمی‌کند؛ به همین دلیل شرکت‌های MCN دریافت پول از یوتیوب را بر عهده می‌گیرند که می‌تواند مزایای متعددی داشته باشد: 

 • دریافت آسان پول از یوتیوب: مهم‌ترین اصلی استفاده از شرکت‌های MCN، دریافت آسان درآمد یوتیوب است. تحریم‌ها اجازه نمی‌دهد تا یوتیوبرهای ایرانی درآمد دلاری یوتیوب را به‌طور مستقیم دریافت کنند. این شرکت‌ها با داشتن حساب‌های بین‌المللی مشکل نامبرده را حل می‌کنند و درآمد یوتیوبر‌های ایرانی به حساب آنان در ایران واریز می‌کنند.
 • افزایش درآمدزایی یوتیوب: شرکت‌های MCN معتبر می‌توانند با افزایش بازدید و تعامل کانال یوتیوب به افزایش درآمد از این پلتفرم کمک کنند. روش‌هایی مانند سئو، بازاریابی محتوا و همکاری با برندها این هدف را برآورده می‌کنند.
 • پشتیبانی و آموزش: شرکت‌های MCN متخصص با ارائه خدمات پشتیبانی و آموزشی به یوتیوبرها شامل آموزش تولید محتوا، قوانین یوتیوب و نحوه افزایش فالوور به موفقیت آنان کمک می‌کنند.
 • دسترسی به ابزارها و منابع: برخی از شرکت‌های MCN دسترسی به ابزارها و منابعی را برای یوتیوبرها ممکن می‌کنند که شامل مواردی مانند نرم‌افزار ویرایش ویدئو، موسیقی بدون حق کپی‌رایت و تهیه تجهیزات باشد.

نکات مهم برای استفاده از خدمات شرکت‌های MCN

پیش از استفاده از خدمات شرکت‌های MCN نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • کارمزد: شرکت‌های MCN درصدی از درآمد شما را به عنوان کارمزد خود برمی‌دارند. این کارمزد می‌تواند  تا ۴۰ درصد باشد. شش ماه اول همکاری با تیوبرزپی بدون کارمزد است که این شرکت را به انتخابی ایده‌آل تبدیل می‌کند.
 • شرایط و ضوابط: قبل از امضای هرگونه قرارداد، شرایط و ضوابط شرکت MCN را به دقت مطالعه کنید. مطمئن شوید که تمام مفاد آن را متوجه شده‌اید و با آنها موافق هستید.
 • سابقه و اعتبار: قبل از همکاری با هر شرکت MCN، سابقه و اعتبار آن را بررسی کنید. نظرات و تجربیات سایر یوتیوبرها را در مورد آن شرکت بخوانید.
 • احتمال مسدود‌شدن کانال یوتیوب: اگرچه استفاده از شرکت‌های MCN مزایای متعددی برای یوتیوبرهای دارد، با ریسک مسدود‌شدن کانال همراه است. اگر از حساب اشتراکی گوگل ادسنس استفاده کنید و یکی از یوتیوبرها از قوانین تخلف کند، پیامدهای نقض مقررات برای کانال یوتیوب شما هم رخ می‌دهد‌.

جالب است بدانید تیوبرز‌پی تنها شرکت واسطه برای دریافت در پول از یوتیوب در ایران است که تاکنون چنین مواردی را تجربه نکرده است. بررسی تخصصی و مستمر کانال‌ها از سوی کارشناسان تیوبرزپی از چنین اتفاقاتی پیشگیری می‌کند.

سخن پایانی: آموزش نحوه برداشت پول از یوتیوب در ایران

دو روش مستقیم غیر‌مستقیم برای برداشت پول از یوتیوب در ایران وجود دارد. اگر حساب بانکی در کشورهای دیگر داشته باشید، با عضویت در برنامه شراکت یوتیوب (YPP) و رعایت قوانین و مقررات آن، می‌توانید درآمد یوتیوب را مستقیم دریافت کنید که اکثر ایرانی‌ها این امکان را ندارند‌.

در روش غیرمستقیم می‌توانید با کمک شرکت‌های واسطه موسوم به MCN برای برداشت پول از یوتیوب در ازای پرداخت کارمزد اقدام کنید. این روش ایده‌آل‌ترین گزینه برای برطرف‌کردن مشکل تحریم‌ها به شمار می‌رود؛ البته به شرط آنکه شرکت واسطه درست را انتخاب کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان درباره برداشت پول از یوتیوب در ایران از طریق چت آنلاین با کارشناسان پشتیبانی تیوبرزپی تماس حاصل کنید.

پرسش‌های پرتکرار نحوه برداشت پول از یوتیوب در ایران

۱. معایب روش مستقیم برداشت پول از یوتیوب در ایران چیست؟

 • قوانین گیج‌کننده زیادی وجود دارد.
 • نیاز به دانش فنی و آشنایی با قوانین تحریم و یوتیوب دارد.
 • ممکن است حساب یوتیوب یا حساب بانکی مسدود شود.
 • با ریسک از‌دست‌دادن پول همراه است.

۲. حداقل درآمد برای برداشت پول از یوتیوب چقدر است؟

حداقل درآمد برای دریافت پول از یوتیوب ۱۰۰ دلار است.

۳‌. نحوه افزایش درآمد از یوتیوب چیست؟

افزایش درآمد از یوتیوب روندی زمان‌بر است؛ با تولید محتوای باکیفیت، بازاریابی کانال یوتیوب و تعامل با مخاطبان می‌توانید به این هدف دست پیدا کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0:00
0:00