نحوه محاسبه درآمد یوتیوب | تیوبرز‌پی

نحوه محاسبه درآمد کانال یوتیوب

فهرست مطالب

تا حالا فکر کردی اگه کانال یوتیوب داشتی، هر ماه چند دلار به حسابت واریز می‌شد! اصلاً تابه‌حال دلت خواسته بدونی نحوه محاسبه درآمد یوتیوب چطوریه! بیا تا تیوبرزپی بهت بگه.

امروز به چند پرسش پرتکرار در این مورد جواب میدیم؛ نحوه محاسبه درآمد از یوتیوب چطور انجام می‌شه؟ اگه بخوای درآمد دلاری از یوتیوب داشته باشی، چند دلار در ماه یا سال به حسابت واریز می‌شه؟ خیلیا هم می‌پرسن اصلاً مگه می‌تونیم وقتی در ایران زندگی می‌کنیم، از یوتیوب حقوق بگیریم؟ اگه خیلی عجله داری تا جواب این سؤال آخر رو بدونی، می‌تونی بری و نقد کردن درآمد یوتیوب رو بخونی و ببینی که دلارها چطوری سه‌سوته تو جیبته. البته قبلش یه نکات مفیدی هست که بهتره بدونی. پس تیوبرزپی رو همراهی کن.

محاسبه درآمد از یوتیوب

محاسبه درآمد یوتیوب با محاسبه‌گرهای آنلاین

محاسبه درآمد یوتیوب با ابزار ساده‌ای به نام Youtube Calculator انجام می‌شود.

محاسبه درآمد از یوتیوب، راهی فوق‌العاده است تا تصمیم بگیرید که آیا ارزش دارد زمان بگذارید، محتوای ویدیویی تولید و منتشر کنید. از طرف دیگر می‌توانید برای میانگین درآمدی که انتظار دارید، اهداف واقع‌بینانه تعیین کنید.

با کمک این ابزار می‌توانید بر اساس بازدید از ویدیوها، میزان تعامل و عوامل گوناگون دیگر درآمد یوتیوب‌تان را پیش‌بینی کنید.

محاسبه‌گرهای رایگان فراوانی در سطح اینترنت فعالیت می‌کنند؛ کافی است تا عبارت زیر را جستجو کنید و تخمین درآمد یوتیوب را انجام دهید:

Free Online Youtube Money Calculator

محاسبه درآمد از یوتیوب چگونه است؟

پاسخ ساده‌ای برای این پرسش متداول وجود ندارد. اما با استفاده از محاسبه‌گرهای آنلاین می‌توانید درآمد حدودی‌تان را تخمین بزنید که البته ممکن است در عمل تفاوت داشته باشد.

نحوه محاسبه درامد یوتیوب

موارد زیر روی تخمین درآمد یوتیوب اثرگذار هستند:

 

تعداد بازدیدهای ویدیوها میزان تعامل مخاطبان موضوع ویدیوها روش مانیتایز کشور محل سکونت

 

عوامل مؤثر بر محاسبه درآمد یوتیوب چیست؟

یوتیوبر بودن تنها به تولید محتواهای ویدیویی و انتشار آن‌ها محدود نمی‌شود. اگر می‌خواهید که یک یوتیوبر موفق باشید، چند عامل مهم دیگر هم هستند که باید در نظر داشته باشید. البته راهنمایی کسانی که در این مورد تخصص دارند، شما را سریع‌تر به خواستهٔ خود می‌رساند. توصیه می‌کنیم برای اینکه مسیر اشتباه را نروید، از خدمات نقشه راه تیوبرزپی استفاده کنید تا با آگاهی در مسیر کسب درآمد از یوتیوب گام بردارید.

محاسبه درآمد یوتیوب قوانین

محاسبه درامد یوتیوب با نمایش آگهی

محاسبه درامد یوتیوب با CPM: مبلغی که تبلیغ‌کننده بابت پخش هر هزار بازدید آگهی می‌پردازد، CPM نام دارد. بنابراین اگر هر CPM، پنج دلار باشد، وقتی آگهی از طریق کانال شما ۱,۰۰۰ بار تماشا شود، مبلغ پنج دلار به شما پرداخت خواهد شد.

محاسبه درآمد یوتیوب با CPC: مبلغی هم که بابت هر کلیک روی آگهی پرداخت می‌شود، CPC نامیده می‌شود. مثلاً اگر CPC آگهی یک دلار باشد، هر بار که کاربری روی آگهی کلیک کند، این وجه به شما تعلق می‌گیرد.

 

مفهوم CPM چیست؟ مبلغی که واسه ۱،۰۰۰ view یا بازدید به یوتیوب می‌پردازن.
مفهوم CPC چیست؟ مبلغی که به‌ازای هر کلیک روی آگهی به حسابت واریز می‌شه.

 

همانطور که خواندید، CPM و CPC دو مفهوم کاملاً متفاوت هستند و امکان درآمدزایی هر کدام فرق دارند.

محاسبه درآمد یوتیوب از هر سابسکرایبر

ویدیوهای یوتیوب به گونه‌ای ویرایش می‌شوند تا کاربر تشویق شود که محتوا را لایک و کانال را دنبال کند. هرچه تعداد دنبال‌کنندگان شما بیشتر باشد، درآمدزایی ویدیوهای کانال‌تان بیشتر می‌شود.

چون هرچه تعداد سابسکرایبرها بیشتر باشد، ویدیوهای شما بیشتر در میان نتایج جستجو و قسمت ویدیوهای مشابه قرار می‌گیرند.

ضمناً احتمال این بیشتر است که سابسکرایبرها ویدیوها را تماشا کنند، یعنی بازدید آگهی‌ها یا ad views بیشتر می‌شود.

از طرف دیگر، سابسکرایبرها بیشتر با محتوای کانال‌تان تعامل برقرار می‌کنند، کامنت می‌گذارند و ویدیوها را به اشتراک می‌گذارند. تمام این موارد بازدید ویدیو را افزایش می‌دهند و درآمد بیشتری برایتان به ارمغان می‌آورد.

تخمین درآمد یوتیوب راهنما

محاسبه درآمد یوتیوب براساس میزان تعامل 

حتی اگر تعداد سابسکرایبرهای شما کافی نباشند که درآمد قابل توجهی از ویدیوهای‌تان کسب کنید، اگر بازدید ویدیو بالا باشد، همچنان می‌توانید درآمدزایی کنید.

چون محاسبه درآمد از یوتیوب بر اساس بازدیدهای آگهی انجام می‌شود. هر چه تعامل ویدیوها بالاتر برود، درآمد بیشتری خواهید داشت.

میزان تعامل کاربران با ویدیوها را چطور بدانید؟

مدت زمان تماشا یا Watch Time – مجموع زمانی که کاربران ویدیو را تماشا کرده‌اند، هر چه زمان بیشتری از ویدیو دیده شود، تعامل بیشتر خواهد بود.

تماشا‌کردن ویدیو تا انتها یا Viewer Retention – درصد افرادی که ویدیو را تا آخر تماشا کرده‌اند. هر چه این مؤلفه بالاتر باشد، تعامل بیشتر است.

نرخ کلیک

تعداد کاربرانی که روی آگهی‌ها کلیک کرده‌اند. وقتی یک آگهی روی ویدیوهای شما نمایش داده می‌شود و کاربری روی آن کلیک کند، یعنی به محصولات یا خدمات آگهی علاقمند شده است.

تمام این موارد در هر بازدید محاسبه می‌شوند. هرچه بازدیدکنندگان بیشتر تعامل داشته باشند، پول بیشتری از ویدیوها نصیبتان می‌شود.

مدتی زمان می‌برد تا بازاریابی اینترنتی شکوفا شود اما امروزه این موضوع برای همهٔ برندها اهمیت دارد. کمپانی‌ها مبلغ قابل توجهی را روی اینترنت مارکتینگ به‌ویژه در پلتفرم‌هایی مانند گوگل ادسنس سرمایه‌گذاری می‌کنند.

اگرچه سهم زیادی از اینترنت مارکتینگ به گوگل می‌رسد اما بقیهٔ بازار به صاحبان وب‌سایتی مراجعه می‌کنند که آگهی‌های ادسنس را در بلاگ‌ها و سایت‌های خود نمایش می‌دهند.

در حال حاضر بزرگترین وب‌سایت، گوگل است. دومین سایت بزرگ از آوریل ۲۰۱۶ تاکنون نیز یوتیوب به حساب می‌آید. برای همین است که یوتیوب از حیث سود و منفعت ادسنس برای گوگل اهمیت دارد.

باید در خاطر داشته باشیم که گوگل صاحب یوتیوب است و در نتیجه اهمیت آن در دنیای بازاریابی اینترنتی، دوچندان می‌شود. شاید به همین دلیل است که قوانین ادسنس روی یوتیوب متفاوت است.

در پایان …

مانیتایز و درآمدزایی از طریق یوتیوب راهی فوق‌العاده برای پول‌درآوردن و کسب درآمد است اما به سادگی امکان‌پذیر نیست. شما باید محتواهای باکیفیت و جذابی را تولید کنید که نظر مخاطبان زیادی را به خود جلب می‌کند. ضمناً این کار باید به‌طور منظم انجام شود. پس اگر این موارد را به خوبی اجرا کنید، پاداش سودآوری را برای شما در پی خواهد داشت.

با یادگیری نحوه محاسبه درآمد یوتیوب، می‌توانید میزان حدودی درآمد کانال خود را بر اساس عوامل گوناگون تخمین بزنید. از جمله این عوامل می‌توان به تعداد بازدیدها و میزان تعامل بازدیدکنندگان اشاره کرد.

به هر حال حواستان باشد که یوتیوب قرار نیست راه میانبری برای یک‌شبه ثروتمند‌شدن باشد. برای موفقیت کانال یوتیوب باید زمان بگذارید و تلاش کنید تا به یوتیوبر موفقی تبدیل شوید. پس انتظار نداشته باشید هزاران دلار یک‌شبه به ثروتتان اضافه شود.

سپاس که تا پایان این مطلب، تیوبرز پی را همراهی کردید. همچنین می‌توانید پرسش‌های خود را در چت آنلاین مطرح کنید تا تیم پشتیبانی شما را راهنمایی کند. در بخش دیدگاه‌ها بنویسید انتظار دارید میزان درآمد شما از طریق تولید و انتشار ویدیو در کانال یوتیوب شما چقدر باشد.

پاسخ‌های خودمانی به پرسش‌های شما درباره محاسبه درآمد یوتیوب

یوتیوب در ایران هم درآمد دلاری داره؟ بله. هر جای دنیا باشین درآمد یوتیوب به دلار خواهد بود، اما اگر در کشورهایی هستین که از بانکداری بین‌المللی پشتیبانی نمی‌کنن، شرکت‌های MCN با مجوز رسمی از گوگل درآمدتون رو براتون واریز می‌کنن. می‌دونستی اولین MCN در ایران که مجوز رسمی Google Adsense داره، با افتخار تیوبرزپی هست!

چند تا سابسکرایبر داشته باشم تا یوتیوب بهم درآمد بده؟ باید حداقل ۱،۰۰۰ تا subscriber و ۴،۰۰۰ ساعت view داشته باشی تا کانال یوتیوب شما Monetize شه و کلیک کاربرها برات درآمد دلاری داشته باشه. اگه مشکلی در این مورد پیدا کردی، می‌تونیم برات حلش کنیم. کافیه اینجا کلیک کنی.

 

28 پاسخ

  1. سلام ممنونم از مطلب مفیدی که گذاشتید. اکثر شرکت ها معمولا از این شرایطشون درست صحبت نمی کنن و شفاف نیست خیلی 🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0:00
0:00