مستر بیست، محبوب‌ترین چهره یوتیوب روی مجله تایم ۲۰۲۴ | تیوبرزپی

مستر بیست

فهرست مطالب

روز ۱۵ فوریه ۲۰۲۴، عکس مستر بیست روی جلد مجله تایم (Time Magazine) منتشر شد. مجله‌ای که ۱۰۱ سال از تاریخ انتشار اولین جلد آن می‌گذرد. در ادامه خلاصه‌ای از ویژه‌نامه این مجله درباره مستر‌بیست را خواهیم خواند. با تیوبرزپی همراه باشید.

جیمی دونالدسون (Jimmy Donaldson) معروف به مستر بیست (Mr. Beast) جوان ۲۵ ساله‌ای است که در حال حاضر بیشترین مخاطبان یوتیوب را دارد. اکثر کاربران جوان یوتیوب مستر‌بیست را می‌شناسند‌؛ اما انتشار تصویر او روی جلد مجله محبوب آمریکایی تایم، بُعد تازه‌ای به شهرت او اضافه می‌کند.

مستر بیست کانال یوتیوب

نوجوان یازده ساله، طرفدار دو آتشه مستر بیست

مجله تایم یکی از طرفداران مستر‌بیست به نام گریسان لوگان (Grayson Logan) یازده ساله را برای دیدار با او همراهی می‌کند که به عشق مستر‌بیست و با الگو‌گرفتن از او کار تولید محتوا در یوتیوب را از سن پایین آغاز کرده است.

حس نوع‌دوستی مستر بیست

گزارشگر مجله تایم در گفتگو با کارکنان پیشین تیم مستر بیست متوجه نکاتی جالب راجع به شخصیت مستر‌بیست می‌شود. آنان منش و نگرش جیمی دونالدسون را عمیقا تحسین می‌کنند. دونالدسون همواره در تلاش است تا محیط کاری سالمی را برای اعضای تیم خود فراهم کند و هرگز از جزئیات غافل نمی‌شود. جنبه‌های احساسی مستر‌بیست شاید برای کسانی که در صنعت تولید محتوای یوتیوب فعالیت می‌کنند، باورپذیر نباشد اما او حقیقتا انسانی نوع‌دوست است.

سال گذشته، مستر بیست هزینه جراحی ۱،۰۰۰ بیمار را تقبل کرد. وی همچنین ۲۰،۰۰۰ جفت کفش برای کودکان آفریقای جنوبی فرستاد و در بازسازی خانه برای بازماندگان طوفان نیز همکاری داشت.

مستر بیست کانال یوتیوب

مستر بیست پنج کانال یوتیوب دارد و مسیر رسیدن به درآمد میلیارد دلاری را طی می‌کند. وی می‌گوید قصد دارد بخشی از درآمد حاصل از تولید محتوای یوتیوب را مادام‌العمر به خیریه‌ها اهدا کند.

آخرین فاز تولید محتوای مستر‌بیست و استامبل گایز

گزارشگر مجله تایم زمانی به محل ضبط مستر بیست می‌رسد که وی مشغول ضبط آخرین فاز تولید محتوای استامبل گایز (Stumble Guys) است. این ویدیو یکشنبه گذشته در کانال یوتیوب او منتشر شد.

مسیر مستر‌بیست برای رسیدن به ثروت و شهرت کنونی

شهرت جهانی مستر‌بیست مدیون چالش‌های خلاقانه شخصی خودش است. مثلا در یکی از چالش‌ها همه مدخل‌های فرهنگ واژگان را خواند یا ۴۰ ساعت پشت سر هم از صفر تا ۱۰۰،۰۰۰ را می‌شمرد.

او هنوز هم با چالش‌های جنجالی خود مخاطبان یوتیوب را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

هزینه ساخت هر یک از ویدیوهای یوتیوب مستر‌بیست بین نیم تا یک میلیون دلار است؛ در حالی‌که سایر یوتیوبرهای مشهور آمریکایی شاید بین ۱،۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰ دلار برای تولید محتوای یوتیوب هزینه کنند.

گاهی ضبط یک ویدیوی بسیار کوتاه، سه چهار روز طول می‌کشد و روزانه ۱۰ ساعت تلاش می‌طلبد.

مستر‌بیست و الگوریتم یوتیوب

او هرگز به الگوریتم یوتیوب توجه نمی‌کند. هر بار که واژه الگوریتم به ذهن می‌رسد، آن را با «مخاطب» جایگزین می‌کند. وی می‌گوید مخاطب است که باید به محتوا علاقه نشان دهد. جالب است بدانید مرحله ایده‌پردازی یکی از مهم‌ترین مراحل تولید محتوای مستر بیست به شمار می‌رود و تا زمانی که جرقه یک نوآوری خارق‌العاده به ذهن او نرسد، تمایلی برای ضبط ویدیو و ساخت محتوا ندارد.

مستر بیست کانال یوتیوب

مستر بیست: من که پولدار نیستم!

بر هیچکس پوشیده نیست که درآمد کانال یوتیوب مستر بیست مبلغ هنگفتی است و سالانه صدها میلیون دلار از این طریق به سرمایه او اضافه می‌شود. علی رغم درآمد ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون دلاری در سال تصور می‌کند که در قشر مرفه جای ندارد.

جیمی دونالدسون ۲۳۹ میلیون سابسکرایبر در یوتیوب دارد و حداقل سود هر یک از ویدیوهای او ۲/۵ تا ۳ میلیون دلار است که فقط بابت تبلیغ از برندها دریافت می‌کند.

در پایان …

اگر آرزو دارید روزی به یک یوتیوبر محبوب و پرطرفدار تبدیل شوید، اصولی گام بردارید. از گرافیک تا ادمینی کانال یوتیوب، پروموت کانال و نقد کردن درآمد یوتیوب را به متخصصان مجرب تیوبرزپی بسپارید. شما هم می‌توانید با همراهی تیم قدرتمند و به‌روز مجموعه ما به مستر‌بیست ایران تبدیل شوید. کافیست اراده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0:00
0:00