آیا قدرت آگهی (Ad Strength) بر رتبه آگهی‌های گوگل ادز تأثیر دارد؟

فهرست مطالب

با وجود نگرانی‌های تبلیغ‌کنندگان، گوگل به صراحت اعلام کرد که رتبه آگهی‌ها از قدرت آگهی (Ad Strength) تأثیر نمی‌پذیرد. تیوبرزپی جزئیات این موضوع را شرح می‌دهد.

قدرت آگهی

قدرت آگهی در گوگل ادز

قدرت آگهی (Ad Strength) یکی از قابلیت‌های گوگل ادز است که به بهینه‌سازی آگهی شما کمک می‌کند. این ابزار تنوع و ارتباط مولفه‌های مختلف آگهی را تحلیل می‌کند و به آن امتیاز می‌دهد.

این قابلیت گوگل ادز ممکن است برخی تبلیغ‌کنندگان را گیج کند؛ اما علی‌رغم نگرانی‌هایی که درباره تاثیر امتیاز پایین Ad Strength روی عملکرد آگهی وجود دارد، گوگل به صراحت اعلام کرده است که این ویژگی بر رتبه آگهی در مزایده‌ها تاثیر مستقیم نمی‌گذارد.

مقایسه رتبه آگهی و قدرت آگهی

تفاوت کلیدی میان این عوامل چگونگی تاثیرگذاری آن‌ها روی آگهی‌های شما است. رتبه آگهی (Ad Rank) یکی از متریک‌های حیاتی اما مبهم است که جایگاه آگهی شما را در مقایسه با سایر آگهی‌های یک مزایده تعیین می‌کند.

از طرف دیگر، ad strength مانند یک ابزار تشخیصی عمل می‌کند و اطلاعات مفیدی درباره نگارش و خلاقیت آگهی در اختیار شما قرار می‌دهد. تبلیغاتی که قدرت آگهی پایین دارند، همچنان هم می‌توانند جایگاه برجسته‌ای کسب کنند البته اگر عوامل دیگر مانند مبلغ بالای مزایده را هم دخالت دهیم.

 

دلیل ابهام ویژگی‌های گوگل ادز

کارشناسان اشاره می‌کنند که نام‌گذاری و کارکرد این قابلیت‌ها دلیل اصلی ابهامات است. رتبه آگهی اگرچه نقش مهمی دارد اما همچنان یک عامل پنهان باقی می‌ماند‌. از سوی دیگر، قدرت آگهی مشخص است اما تاثیر مستقیم کمتری روی جایگاه آگهی می‌گذارد. استفاده از سیستم امتیازدهی در هر دو قابلیت باعث کژ‌فهمی و برداشت نادرست می‌شود‌.

آیا قدرت آگهی اهمیت دارد؟

نظرات در رابطه با اهمیت قدرت آگهی در بازار تبلیغات گوگل متفاوت است. برخی از تبلیغ‌کنندگان نقش آن را کمرنگ می‌دانند اما گوگل بر نقش پررنگ این قابلیت در ساخت آگهی‌های مؤثر تاکید می‌کند. گوگل راجع به ارزش خاص قدرت آگهی در عملکرد فرمت‌های جدید تبلیغ مانند پرفورمنس مکس (Performance Max) تاکید دارد که جنبه‌های خلاقانه ضرورت پیدا می‌کنند.

کمپین پرفورمنس مکس چیست؟

پرفورمنس مکس یا پی‌مکس (PMax) یکی از کمپین‌های جدید تبلیغ در گوگل به حساب می‌آید که تبلیغات در همه اینترنت (جستجو، یوتیوب، نمایش و …) را ساده می‌کند. پی‌مکس با استفاده از یادگیری ماشین، آگهی‌ها و مشتریان بالقوه را ویرایش می‌کند و بر اساس کانورژن مورد نظر شما (خرید، ثبت‌نام) آن‌ها را بهینه می‌کند.

برای شناخت پلتفرم تبلیغاتی گوگل پیشنهاد می‌کنیم مقاله گوگل ادز چیست را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

0:00
0:00